Що таке ідеальні стосунки?

Ідеальних стосунків в природі не існує.

 

При появі на цей світ у нас немає знань про те, як будувати стосунки з іншими. Ми отримуємо це знання через взаємодію – спочатку з мамою, потім з найближчою родиною, поступово розширюючи коло взаємодії. Ми вчимось це робити якось, так як у нас виходить. Не добре і не погано, просто проживаючи такий досвід ми створюємо певні моделі поведінки, які використовуємо в контакті з іншими.


Правда в тому, що людина – соціальна істота, вона потребує інших більше ніж себе, але взаємодія з іншими має свою ціну. З однієї сторони ми радіємо від комунікації з іншим, з іншої сторони така взаємодія нас травмує. Насолода і травматизація ці дві складові того, що ми називаємо стосунками. Ми насолоджуємось в тих місцях, де може полікуватись один об одного, і травматизуємось, коли відкриваємо болючі точки один одного. Якщо стосунок болить – це не значить, що він поганий, це значить що відбулась взаємодія на старих тригерах, де ми розколупали рани один одного. Це болить. І це нормально.


Я пропоную відмовитись від ідеї ідеальних стосунків, тому що чогось такого не існує.  Якщо ми так любимо, що розчиняємось – це загрожує злиттям з партнером і втратою ідентичності. І це теж не про любов.

 

 

Що ж таке любов?

 

Нормальна, жива любов, вона не поглинаюча, а швидше підтримуюча, розуміюча і дещо дистанційована, де кожен партнер в парі залишається собою, залишаючись цілісною і окремою структурою. 

«Ми одне ціле» – швидше про патологічну модель стосунків, я б на таке не погоджувалась.

Якщо говорити про форму стосунків, то так насправді вона не має великого значення. Шлюб, вільні відносини, моногамія, полігамія, дружба, партнерство – це лише назва, оформлення, обгортка. Серцевиною лишається взаємодія і саме її якість має принципове значення. Тому по суті не важливо як ви будете називати те, що відбувається, важливо ЯК це відбувається.


Варто прагнути до того, щоб підвищувати якість взаємодії в сторону збільшення насолоди і зменшення травматизації, замість того, щоб рухатись по горизонталі, переводячи стосунки з одного статусу в інший. Бо це нічого не змінює.

 

 

Залишити відповідь